• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• W dniu 20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki również świętowały swój dzień. Były tańce, gry i zabawy. Zabawa była wyśmienita

• PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

• Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, nowymi koleżankami i kolegami. A w szczególności czeka na dzień,

w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. Uroczystość pasowania na uczniów klasy I zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu naszych uroczystości szkolnych i w bieżącym roku szkolnym miało miejsce 20 września 2022 r.

Odświętnie ubrane i uśmiechnięte dzieci z klasy pierwszej, złożyły uroczyste ślubowanie obiecując, że będą pilnymi uczniami i dobrymi kolegami oraz będą dbać o dobre imię szkoły. Po tej części Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Następnie wręczyła dzieciom drobne upominki.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i dobrych chwil w naszej szkole!!!

• AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

• Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku myślą przewodnią 29. edycji akcji jest hasło: „Wszystkie śmieci są nasze!”. Uczniowie klasy czwartej przygotowali krótki apel, na którym przedstawili hasło i cel akcji. Następnie przypomnieli uczniom młodszych klas zasady segregacji odpadów oraz w sposób praktyczny utrwalili te zasady. Wszyscy z segregacją poradzili sobie wręcz doskonale! Po apelu wszyscy uczniowie szkoły sprzątali przyszkolny park oraz przyległe tereny dokonując jednocześnie segregacji śmieci. Mamy nadzieję, że wszystkie podjęte działania były znakomitą lekcja nie śmiecenia oraz skłonią naszych uczniów do myślenia i walki ze złymi nawykami zanieczyszczania Ziemi.

• NARODOWE CZYTANIE

• To już 11. edycja akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Nasza Szkoła dołączyła do tej akcji we wtorek 6 września.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Kolejne wakacje już za nami. Wciąż mamy w pamięci wakacyjne przygody, jednak 1 września 2022 r. z radością spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami oraz naszymi nauczycielami. Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. Jana Kantego w Ustrobnej, a po niej odbyła się uroczystość szkolna. Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami. Po czym z nadzieją, że będzie to dobry rok wszyscy rozeszli się, by jeszcze cieszyć się ostatnimi chwilami zupełnej beztroski