• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym nasze przedszkolaki przyniosły dzisiaj do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach, rozwiązywały quizy, zagadki. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

• XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji przygotowano okolicznościową gazetkę ścienną, klasowy konkurs tabliczki mnożenia oraz wykonano plakaty. Klasowy konkurs tabliczki mnożenia wygrała klasa V, która w nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom oraz "bon nie pytania" . Najpiękniejsze plakaty wykonały uczennice klasy VI Aleksandra Gajda oraz Aleksandra Szarek, które ex aequo zdobyły I miejsce. W nagrodę także otrzymały bony, a także słodkie upominki. Pozostali również zostali obdarowani słodkimi prezentami. Gratulujemy wszystkim sukcesów!

• Z WIZYTĄ W KINIE

• Któż z nas nie lubi od czasu do czasu odrobiny rozrywki... dlatego w dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III wybrali się do kina Helios w Krośnie na bajkę animowaną "Pati i klątwa Posejdona". To historia małej o imieniu Pati oraz jej przyjaciela Sama. Możemy poznać odrobinę starożytną Grecję i tamtejszych Bogów. Główna bohaterka wraz z przyjaciółmi wyrusza na misję ratunkową. Wyprawa doprowadzi ich do spotkania z najniebezpieczniejszymi stworzeniami znanymi z mitologii.Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka! To był naprawdę miłe spędzony czas

• PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

• W dniu 14 listopada nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie. Odbyły się tam zajęcia związane ze zbliżającym się Dniem Czarnego Kota (17 listopada). Dzieci układały puzzle, które przedstawiały bajkowe koty – Garfield, Klakier, Kicia-Kocia, kot Filemon oraz Tom z bajki „Tom i Jerry”. Z zainteresowaniem wysłuchały bajki „Kot w butach”, przedstawionej w formie teatrzyku Kamishibai - ta technika „opowiadania – czytania” wywodzi się z Japonii, wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami i tekstem oraz drewnianą skrzynię. Każde z dzieci wykonało zakładkę do książki – kota. Zajęcia biblioteczne były dobrą okazją do promocji czytelnictwa u najmłodszych oraz zachętą do samodzielnego odkrywania nowego

• ŚWIETO NIEPODLEGLOŚCI

• 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Piosenki i wiersze prezentowane przez uczniów wprowadziły nas w podniosły nastrój. Jak co roku przystąpiliśmy też do akcji " Szkoła do Hymnu".

• NASZE SUKCESY

• Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom: Franciszkowi Załuckiemu, Róży Juszczyk, Agatce Szymańskiej oraz uczennicy kl. 3 Oli Załuckiej wspaniałych osiągnięć w konkursie" Mój przyjaciel z książki ". Jesteśmy z Was dumni!

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• W dniu dzisiejszym do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje, w związku z obchodzonym wczoraj Dniem Postaci z Bajek. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozwiązywały zagadki i quizy, układały puzzle. Zabawom i tańcom nie było końca. Dzień ten przypomniał, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.

• #Szkoła Pamięta #Pamiętamy

• Listopad to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o zmarłych, odwiedzając cmentarze i modląc się za tych, którzy odeszli.Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami złożyli kwiaty, zapalili znicze, chwilą ciszy i modlitwą okazali szacunek poległym w walce o naszą Ojczyznę. PAMIĘTAMY!

• URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

• "Książkowe misie, przyjazne dzieciom,

Dziś mają święto – o tym wszyscy wiedzą.

Na kartkach książek je poznajemy,

I za ich przyjaźń im dziękujemy”

G. Świerszczyńska

Wszyscy wiedzą, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Przekonali się o tym uczniowie klas I-III, którzy obchodzili Urodziny Książkowego Misia. Na urodziny wybraliśmy się do Gminnej Biblioteki- Filia w Bratkówce, gdzie ciepło przywitała nas pani Katarzyna Marszałek. Na imprezie nie mogło zabraknąć jubilata– Kubusia Puchatka. Oprócz zabawy były również i trudne zadania- dmuchanie , zagadki związane z misiem czy ułożenie puzzli. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek .Na zakończenie dzieci zaśpiewały dla misia uroczyste "Sto lat".

• Jestem widoczny, jestem bezpieczny!

• Zakończyliśmy działania, które zostały podjęte przez szkołę w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Dzisiejsze spotkanie było krótkim podsumowaniem pracy naszych uczniów oraz przypomnieniem przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów, jakie obowiązują podczas poruszania się po zmierzchu. Uczniowie obejrzeli również krótki film ilustrujący w jaki sposób kierowcy pojazdów widzą

pieszych poruszających sie bez odblasków.

Ostatnim akcentem był konkurs (a właściwie zabawa) na najlepiej wyposażoną w elementy odblaskowe klasę. Zwycięzców czeka pewien przywilej, który uczniowie lubią najbardziej :-)

• SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

• Kolejne spotkanie w ramach akcji"Poznajemy zawody", miało na celu przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Bratkówce. Uczniowie dowiedzieli się , że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Uczniowie zobaczyli , jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania oraz zrobili sobie na pamiątkę wspólne zdjęcie. Strażacy przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Dziękujemy panu prezesowi Sebastianowi Wilk oraz panu Tomaszowi Pryć za wiele cennych informacji!