• Z wizytą u angielskiego lekarza.

• What's the matter? Z wizytą u angielskiego lekarza. Na jezyku angielskim drugoklasiści powtarzali dzisiaj słownictwo związane z dolegliwościami. Po kolei wcielali się w rolę pacjenta lub lekarza. Po takiej lekcji z pewnością wszyscy już będą zdrowi.

• Kolejne sukcesy naszych uczniów

• Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy brali udział w Gminnym Konkursie Plastycznym i Recytatorskim pod hasłem "Obudźmy wiosnę i pszczoły". Odbył się on w Szkole Podstawowej w Wojaszówce. Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:

Konkurs plastyczny, kategoria kl.I-III:

I miejsce - Ola Załucka, kl.II

Konkurs plastyczny , kategoria kl.IV-VII:

II miejsce- Ola Szarek, kl.V

III miejsce - Ola Gajda, kl.V

Konkurs recytatorski- kategoria kl.IV-VII:

Wyróżnienie- Milena Mercik, kl.IV

Wyrożnienie- Basia Świrad, kl.IV

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Brawa też dla pozostałych uczestników konkursu plastycznego. Wszystkie Wasze prace były bardzo pomysłowe.

• Projekt "Tradycyjny sad"

• W ramach kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu "Tradycyjny sad". Projekt ma za zadanie zwiększenie zasobów genetycznych drzew owocowych starych odmian oraz zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich. W związku z założeniami projektu w dniu dzisiejszym przedszkolaki i uczniowie klas I-III wraz z rodzicami zasadzili w przyszkolnym sadzie kolejne 10 drzew. Były to jabłonie, śliwa i 2 wiśnie. Drzewka zakupione były czesciowo indywidualnie przez rodziców uczniów, a częściowo z funduszy Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wspaniałej inicjatywie!!!

• Apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

• 5 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie przygotowali program artystyczny, na który złożyły się utwory poetyckie i pieśni, traktujące o wydarzeniach i postaciach historycznych mających miały wpływ na uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, w 1926 roku. Uczniowie z klas I-III uczcili ten dzień 25 kwietnia. W tym dniu przeprowadzono dla nich lekcję biblioteczną. Dowiedzieli się, jak powstała książka. Poznali zalety czytania. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki , opowiedzieli o nich, zachęcając pozostałych do czytania Ponadto wykonali plakaty o książkach