• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

• Ostatni dzwonek w roku szkolnym 2021/2022 zabrzmiał w dniu 24 czerwca br. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły ubrani na galowo. Punktualnie o godz. 8:30 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego mszą świętą w kościele w Ustrobnej. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej w Bratkówce. W akademii kończącej rok szkolny uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice i uczniowie. W pięknym programie artystycznym uczniowie klasy VIII podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Wyrazem wdzięczności były wręczone kwiaty. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Był to rok bardzo udany. Wszyscy uczniowie uzyskali promocję do wyższej klasy, a uczniowie klasy VIII ukończyli szkołę podstawową.

Nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za pracę w upływającym roku szkolnym i życzymy udanego wypoczynku. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

• POŻEGNANIE KLASY VIII

• W dniu 21.06. br. w szkole odbył się tradycyjny bal klasy VIII, który pozwolił uczniom tanecznym krokiem pożegnać się  z przyjaciółmi i Gronem Pedagogicznym.  Uczniowie zaprosili Radę Pedagogiczną, rodziców oraz koleżanki i kolegów z klasy VII. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, przy muzyce dyskotekowej odbyła się zabawa taneczna.

W sali lekcyjnej czekał  na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczniowie klasy VIII z łezką w oku żegnali młodszych kolegów, z którymi spędzili osiem wspaniałych lat. Nawiązały się przyjaźnie, które mamy nadzieję, przetrwają wiele lat.

Tegorocznymi absolwentami Szkoły Podstawowej w Bratkówce są:

1.         Dańczak Weronika

2.         Krajewska Oliwia

3.         Pelczar Mateusz

4.         Sikut Krzysztof

5.         Stypuła Natalia

6.         Szarek Amelia

7.         Śliwka Tomasz

8.         Warchoł Karol

Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia

w dalszej edukacji!

• OGNISKO INTEGRACYJNE

• Koniec roku szkolnego za pasem, więc korzystając ze słonecznej pogody, uczniowie wzięli udział w ognisku integracyjnym zorganizowanym                          w przyszkolnym parku. Wszystkim dopisywały bardzo dobre humory, nie zabrakło też pomysłów na świetną zabawę. W czasie gdy jedni piekli kiełbaskę, inni bawili się piłką, w chowanego czy na pobliskim placu zabaw.  To był miło spędzony czas, pełen radosnych uśmiechów , dobrej zabawy i przyjacielskich rozmów.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie kiełbasek na ognisko!

• SPOTKANIE Z POLICJANETEM

• W dniu 21 czerwca br. naszą szkołę odwiedził aspirant Tomasz Czelny z Wydziału Prewencji krośnieńskiej komendy policji. Celem wizyty pana policjanta było propagowanie wśród dzieci i młodzieży odpowiedzialnych zachowań podczas letniego wypoczynku.

W trakcie spotkania pan aspirant przypomniał m.in.: jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw, w trakcie wycieczek górskich i nad wodą. Ostrzegał przed kąpielami w miejscach niedozwolonych. Tłumaczył, jak postępować w kontaktach z obcymi, jak wzywać pomoc. Poruszył także temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym: jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną należy iść, gdy nie ma chodnika, dlaczego należy nosić  odblaski.  Ponadto omówił zagrożenia czyhające na dzieci podczas letniego wypoczynku oraz w cyberprzestrzeni.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusz  przypomniał  uczniom numer alarmowy 112.   Podkreślił również, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie zdrowego rozsądku i troska o bezpieczeństwo swoje i innych.