• SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

• W dniu dzisiejszym do naszej szkoły przybył niezwykły gość Pan Marcin Kostrzyński. Autor filmów, obserwator przyrody. Z wykształcenia dziennikarz, leśnik, operator kamery. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy. W ciekawy sposób opowiedział uczniom o swojej pasji. Pokazał interesujące filmy o dzikich zwierzętach Przekazał wiele ciekawostek. Dzielił się z uczniami opowieściami ze swoich podróży Pokazał również książki, których jest autorem, a w których zawarte są różnorodne historie z jego życia, wypraw. To była niezwykła lekcja przyrody w jakiej mieliśmy okazję uczestniczyć Dziękujemy!!!

• Sądzimy wiśnie w przyszkolnym sadzie

• Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym postanowili nadal realizować ogólnopolski projekt edukacyjny "Tradycyjny sad”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew W związku z tym posadziliśmy 15 sadzonek wiśni w przyszkolnym sadzie

Mamy nadzieję, że wszystkie sadzonki się przyjmą i za kilka lat będziemy cieszyć się pysznymi owocami

• DZIEŃ DRZEWA

• Cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa? - słowa Leopolda Staffa próbowali udowodnić nam uczniowie klasy IV i V podczas krótkiego apelu. Przypomnieli wszystkim zebranym, że drzewa to prawdziwy skarb.Zaprezentowali co one nam dają i jak pozytywnie wpływają na ludzi. Na koniec złożyli obietnicę, że będą kochać i szanować drzewa. Przy okazji Święta Drzewa przedstawiono również sprawozdanie z realizacji projektu "Wiśniowy sad" i zasadzono młode sadzonki wiśni w przyszkolnym sadzie.

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

• Uczeń kl.8 Bartosz Urbowicz zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Zamku Kamieniec.

Kaja Kubit z kl.8 zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Kamieniec rysowany węglem" pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Uczeń kl.5 Tomasz Stypuła zajął II miejsce w konkursie plastycznym " Kamieniec rysowany węglem".

Bardzo dobrze zaprezentowali się też pozostali nasi uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym.

Serdecznie gratulujemy!

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W dniu 07 października 2022 r. nasza szkoła po raz kolejny brała udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Do potyczek matematycznych związanych z tabliczką mnożenia stanęli uczniowie z klas III-VIIIWszyscy radzili sobie bardzo dobrze i okazuje się, że młodsi radzą sobie całkiem nieźle! Wszystkim gratulujemy.

• KINO!

• Nie ma to jak miły dzień spędzony w kinie W dniu dzisiejszym przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III wybrali się na seans pt."Tedi i szmaragdowa tablica" do kina Helios w Krośnie. Film bardzo spodobał się dzieciom. Zadowoleni i roześmiani wrócili do szkoły

• WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

• Dzisiaj obchodziliśmy w szkole święto demokracji. Na sali gimnastycznej odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Uczniowie wybrali swoich reprezentantów na bieżący rok szkolny. Serdecznie gratulujemy nowemu Samorządowi i życzymy powodzenia!

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

To prawda Dzisiaj dzieci bawiły się wspaniale, podczas Dnia Głośnego Czytania. Wybraliśmy dla nich wiersze Juliana Tuwima, które przeczytali starsi koledzy i koleżanki z klasy IV oraz VIII.Było dużo śmiechu i radości Po wysłuchaniu wierszy dzieci rozwiązywały quizy, układały puzzle, jak też wykazały się doskonałą znajomością wierszyZachęcamy wszystkich do poświęcenia chociaż 20 minut dziennie na czytanie

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Bezpieczeństwo jest dla każdego bardzo istotne. Dlatego też w naszej szkole pojawił się przedstawiciel policji Komisariatu w Jedliczu. Funkcjonariusz zwrócił uwagę zebranych na podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie codziennej drogi do szkoły oraz powrotu do domu po zajęciach. Przypomniał o posiadaniu elementów odblaskowych oraz bezpiecznej jazdy na rowerze. Ponadto zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo czyhające na dzieci ze strony zwierząt. Mamy nadzieję, że wszystkie zasady będą przestrzegane z ochotą i każdy będzie bezpieczny!!!

• DZIEŃ JABŁKA

• „Wniosły dzieci z sadu koszyk przepełniony,

jabłek żółtych, jabłek kraśnych, jabłuszek zielonych..."

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• W dniu 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. W tym dniu uczniowie z klas I-VIII poznawali zwyczaje, słownictwo i piosenki z innych krajów Europy. Najmłodsi wspaniałe rozpoznawali flagi i nauczyli się pozdrowień w kilkunastu językach. Największą atrakcją było szukanie liczb w języku hiszpańskim i układanie ich we właściwej kolejności na kartach. Zabawa była wspaniała o czym świadczą uśmiechnięte buzie Starsi uczniowie zmierzyli się z quizem o językach oraz uczyli się nazw państw w języku migowym. Na koniec wzięli udział w szalonym "running dictation", w którym mieli za zadanie podyktować tekst piosenki w jezyku hiszpańskim.

Uczniowie z klas starszych zmierzyli się ( z powodzeniem) z quizem na temat języków z całego świata, poznali też nazwy państw w języku migowym. Na koniec wzięli udział w szalonym " running dictation", w którym mieli za zadanie podyktować tekst piosenki po hiszpańsku. Oczywiście było też wspólne śpiewanie w różnych językach.