• "W karnawale, w karnawale

przystrojone wszystkie sale.

Dookoła przebierańcy,

każdy skacze, każdy tańczy."

W dniu dzisiejszym przedszkolaki i uczniowie z klas I-III bawili się podczas balu karnawałowego Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący klimat. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci.Prowadząc zabawę animatorka zachęcała do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Dziękujemy Radzie Rodziców, która zadbała o smaczne przekąski, napoje i pizzę. Dziękujemy animatorom za świetną wspólną zabawę ANImator DJ Wodzirej Krosno

• DZIEŃ KOTA

• W dniu 17 lutego obchodzimy nietypowe święto - „Dzień Kota". Z tej okazji dzieci z klas młodszych przyniosły swoje pluszowe zwierzątka: kotki. Na zajęciach uczniowie wysłuchali wiersza Władysława Drabika "Dzień Kota", dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat kotów, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji. Były też wesołe „kocie zabawy", takie jak: picie mleczka ze spodeczka, kodowanie, kocie memory, a nawet próba złapania myszki Na zakończenie wykonały swoje kotki

• TŁUSTY CZWARTEK

• Tradycji stało się zadość. Były pączki i faworki. I to nie byle jakie bo własnoręcznie zrobione przez uczniów. Było też dużo radości i dumy ze świetnie wykonanych słodkości. Smakowały wybornie, a zajadali wszyscy w szkole . Wspaniały dzisiejszy poczęstunek zawdzięczamy uczniom kl.1, 2, 4 i 7. Brawo!

• DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ

• Najmłodsi miłośnicy przyrody na początku zimy rozpoczęli szkolną akcję " Dokarmiamy ptaki" Sukcesywnie napełniają karmniki ziarnami, płatkami czy nasionami oraz słoninką. Skrzydlaci przyjaciele chętnie korzystają z otrzymanych skarbów. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele z nich mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

• Wyróżnienie dla Tomka

• Tym razem pochwalimy się sukcesem naszego ucznia. Tomek Stypuła z kl.5 zdobył wyróżnienie w eliminacjach gminnych Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Serdecznie gratulujemy!

• WALENTYNKI

• Pięknie i miło było dzisiaj w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele pojawili się w walentynkowych barwach. Samorząd uwijał się przy szkolnej poczcie. Były serdeczne życzenia, liściki i kartki. Dużym powodzeniem cieszył się kiermasz słodkości. Rozlosowano też walentynkowe nagrody.

• DZIEŃ PIZZY

• 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy Tego dnia uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień przygotowując domową pizzę.... nawet nie jedną Następnie dzieci z wielkim apetytem zjadały własnoręcznie przygotowaną pizzę Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza. Zapach unosił się po całej szkole i nie sposób było jej się oprzeć.

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KOŁA ŁOWIECKIEGO

• Wiedza przyrodnicza kształtowana jest przez całe życie, ale edukacja przyrodnicza od najmłodszych lat. Dlatego też, nasza szkoła zorganizowała wyjątkowe spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Koła Łowieckiego "Sokół". Panowie myśliwi opowiedzieli dzieciom o swojej pasji, jaką jest myślistwo. Przedstawili wiele ciekawostek dotyczących leśnych zwierząt. Zaprezentowali swój strój roboczy i galowy. Chętnie odpowiadali na pytania uczniów.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do szkoły i za dzielenie się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą, które umożliwiły naszym dzieciom poznanie pracy myśliwego.

• DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGŁÓWKI, MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

• Dziś w naszej szkole uczniowie klas I-III mieli okazję uczcić to nietypowe święto. Rozwiązywali łamigłówki i zagadki oraz układali swoje ulubione puzzle. Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili z wszystkimi zadaniami, emocji i satysfakcji było wiele. Dzieci dowiedziały się, żę rozwiązywanie łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Ćwiczy też spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. A wszystkie te elementy składają się na osiąganie dobrych wyników w nauce i tego właśnie wszystkim uczniom życzymy