• Wycieczka do sądu

• Uczniowie klas 8 naszej szkoły 27.05.2022r. wzięli udział w wycieczce do Sądu Rejonowego w Krośnie. Z uczniami spotkał się sędzia Artur Lipiński znany przede wszystkim z fabularno-dokumentalnego serialu "Sąd Rodzinny".  W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się  jak wygląda codzienna praca sędziego, kuratora, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i co grozi nieletnim za łamanie prawa.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Dnia 4 maja 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie z klas IV-VII przedstawili montaż słowno-muzyczny, z którego uczniowie dowiedzieli się, że Konstytucja Majowa była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawą Rządową. Polska Konstytucja była owocem obrad Sejmu Wielkiego (1788-1792). Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopom dawała obronę.

Uczniowie przypomnieli atmosferę tamtych czasów recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Część artystyczna przybliżyła wszystkim sytuację polityczno-gospodarcza tamtej epoki. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za przygotowanie części artystycznej.